sadsad x
asdasd
Ayakkabı Bakımı


Ayakkabı Kullanım ve Bakım Bilgileri

Ayakkabıyı satın alma amacınızın satın alma öncesinde belirlenmesi, kullanım alanınıza ve amacınıza uygun bir ayakkabı seçmenizde faydalı olacaktır.

Satın almış olduğunuz ürünün yasal olarak belirlenmiş garanti süresi yoktur.


Kullanım Bilgileri

1- Ayakkabı amacına uygun olarak kullanılmalıdır.

2- Ayakkabının emmiş olduğu ter 24 saatte buharlaşır. Ayakkabılarınızı 1 gün ara vererek kullanmak, ayak sağlığınızı koruyarak ayakkabınızın uzun ömürlü kullanımını sağlayacaktır.

3- Ayakkabı rutubetli ortamlarda bekletilmemelidir.

4- Ayağınızın şekli ve yürüyüşünüze bağlı olarak deride kırışıklıklar oluşabilir. Bunun aza indirgenmesi için ayakkabılarınızın formuna uygun kalıpta muhafaza edilmeli, kendi renginde veya doğal cila ile cilalanmalıdır.

5- Kalıp kullanmak form bozukluklarını önlemede faydalı olacaktır.

6- Üzerinde ''yıkanabilir'' ibaresi olmayan ürünleri lütfen yıkamayınız. Ayakkabılar çamaşır makinesinde ve elde kesinlikle yıkanmamalıdır.

7- Ayakkabınızın temizliğini yapmadan önce üzerindeki mevcut kir veya çamuru hafif nemli bir bezle silmeniz önerilir.

8- Islanan ayakkabıları oda sıcaklığında kurutmak en doğru yöntemdir. Kalorifer, güneş ışığı vb. gibi kurutma işlemlerinde ayakkabının yapışma yerlerinde açma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir.

9- Her türlü ayakkabı üzerinde ''su geçirmez özelliği'' mevcuttur ibaresi yok ise yağmurlu ve karlı havalarda su geçirebilir.

10- Kösele tabanlı ürünler yağmur ve karlı havalarda kullanılmamalıdır. Aksi takdirde kösele yumuşar ve belli bir süre sonra aşınmaya başlar.

11- Ayakkabı çıplak ayağa giyildiğinde koku yapabilir. Bunun dışında aşınma ve yırtılma gibi diğer problemlere yol açabileceğinden dolayı çıplak ayakla kullanımdan kaçınılması, mutlaka pamuklu çorapla giyilmesi gerekir.

12- Doğal deri, sentetik ürünleri (süet, nubuk, rugan vb.) periyodik olarak bakım malzemeleri ile temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekir.

13- Deri ayakkabılar kendi renginde boya ve naturel cila ile cilalanmalıdır.

14- Süet, nubuk vb. ayakkabıların bakımı düz derilere göre daha hassastır. Temizlik ve bakımı mutlaka fırça, silgi ve bakım ürünleriyle yapılmalıdır. Slikon bazlı spreyler kullanılmalıdır.

15- Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.

16- Bağcıklı ayakkabılar bağcıkları açılarak giyilmeli ve çıkartılmalıdır. Ayakkabıyı mutlaka çekecek kullanarak giymemiz gerekir. Elinizle veya üzerine basarak giyilmeye çalışılan ürünlerde topuk kısmında yırtılma, bombe kırılması, dikiş sökülmesi ve deride deformasyon oluşmasına sebep olur.

17- İç astarlı ve astarsız ayakkabılar hakiki deriden imal edildiği için sağlığınızı bozabilecek kimyasal katkılar içermez ve terlemeye bağlı nedenlerden derinin rengi ayak ve çoraplara çıkabilir. Dolayısıyla astar rengine uygun çorap rengi tercih etmenizi öneririz.

18- Doğal deri kullanılmasından dolayı astarsız veya koyu renkli astarlı ayakkabılarda boyama ile karşılaşılabilir.

19- Her kullanım sonrası ayakkabı nemlenip kirlenecektir. Ayakkabının havalandırılarak kuruması sağlanmalıdır.

20- Ayakkabılarınıza düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Doğru bakım ürünleri veya suya dayanıklı malzeme kullanımı ayakkabınızın derisinin dayanıklılığını artıracak, suya karşı dayanıklı olmasını, nefes almasını ve şeklini korumasını sağlayacaktır.


Bakım Bilgileri

Deri ayakkabılarınızda

1- Elde ve çamaşır makinesinde kesinlikle yıkanmaz. Deterjan ile temas ettirmeyiniz.

2- Hafif nemli bezle temizlenip oda sıcaklığında kurutulmalı ve uygun malzemelerle düzenli olarak bakım yapılmalıdır.

3- Suya dayanıklı bakım malzemesi kullanımı tavsiye edilmektedir.


Süet ve Nubuk ayakkabılarınızda

1- Elde ve çamaşır makinesinde kesinlikle yıkanmaz. Deterjan ile temas ettirilmez.

2- Nemli veya ıslak olması durumunda oda sıcaklığında kurutulur.

3- Her kullanımdan sonra süet temizleyicisi ile silinmeli, süet ve nubuklar için uygun malzemelerle düzenli bakımı yapılmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.